Víz világnapja az iskolánkban

Idén is, március 22-én délután megrendeztük iskolánkban a már hagyománnyá vált víz világnapi programot. A feladatok célja az volt, hogy felhívjuk a gyerekek figyelmét a tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére. A feladatok között szerepelt: „vizes”totó, „vizes”origami, „vizes”kísérletek, puzzle, horgászat és vízkóstoló, ahol különböző, környékbeli források vizeit kóstolhatták meg és különböztették meg egymástól iskolánk tanulói. A hatodik osztályos tanulók segítettek a feladatok lebonyolításában, a többi osztály tanulói pedig lelkesen válogattak a sokrétű feladatok között. A gyerekek nagyon élvezték az érdekes feladatokat, ügyesen oldották meg és ismeretekben gazdagodtak ezen a délutánon.

                                                                                               Tariné Nyirjei Mónika

                                                                                                        pedagógus